Test

Filozofia koloru Pantone 2021

Pantone Color Institute ogłosił, że kolorami roku 2021 są Ultimate Grey i Illuminating Yellow - jako wyraz nadziei na lepsze czasy dla wszystkich ludzi. Pantone co roku wybiera kolor, który symbolicznie wyznacza wizualne trendy. W tym roku instytut postawił na dwie barwy.

· 17-5104 Ultimate Grey - "uspokajająca szarość", która przypomina „stabilne betonowe fundamenty i spokojne kamieniste plaże”

· 13-0647 Illuminating - "słoneczna żółć" niosąca nadzieję, pozytywne myślenie i wiarę w lepszy czas.

 Instytut swój wybór uzasadnił jako „mariaż kolorów niosący ze sobą siłę i nadzieję, który potrafi podnieść na duchu”.

Ulitmate Grey i Illuminating będą obecne w social mediach, w kolekcjach światowych projektantów i w trendach mody ulicznej. Także w branży beauty znajdzie się dla nich miejsce. Kolorowe paznokcie, makijaże, etykiety opakowań, a może i same opakowania? 

Pantone a kosmetyki

Co wspólnego mają kolory Pantone z kosmetykami? To, że na opakowaniach jak i w zawartości kosmetyków śmiało można podkreślać szare i żółte barwy. Takie zestawienie wywoła wrażenie świeżości, lekkości, da poczucie aktualności i bycia na czasie. Kolor rozświetlający żółty dobrze nam się kojarzy z surowcami takimi jak imbir, cytryna, miód, rumianek czy wanilia. Składniki te dodają nam energii, siły, zdrowia i optymizmu, zarówno podczas pandemii, jak i po jej zakończeniu, na co wszyscy bardzo czekamy.

 

 

Inspiracje kosmetyczne w kolorach roku

 

                        Energetyzujące cytrynowe kosmetyki                                                    Miodowy balsam w szarych aluminiowych słoikach.                                             w odpowiednich opakowaniach.                                                                  Piękne, minimalistyczne połączenie.                                                                    

 

Przezroczyste opakowania PET znajdziesz tutaj: 

  aluminiowe nakrętki do butelek

  aluminiowe słoiki

  butelki pet

  słoiki pet 

pixelpixelpixelpixelpixel