SZUKASZ POMYSŁU NA BIZNES KOSMETYCZNY? Koniecznie dowiedz się na jakie kosmetyki będzie popyt w najbliższych latach.

2018-06-06
SZUKASZ POMYSŁU NA BIZNES KOSMETYCZNY? Koniecznie dowiedz się na jakie kosmetyki będzie popyt w najbliższych latach.
5 podstawowych zasad, którymi będą kierować się konsumenci przy zakupie kosmetyków w najbliższych latach.

W świadomości wielu z nas pojęcie „trendu” kojarzy się z czymś ulotnym, chwilowym i nieistotnym dla strategii sprzedaży lub długoterminowego planowania, a nawet te plany burzącym. Niemniej jednak, to właśnie w sektorze kosmetycznym, słynącym z ekstremalnej niestabilności, obserwujemy powstawanie i rozkwit takich tendencji, które nie tylko rokują na przetrwanie przez kilka sezonów, ale z pewnością wyznaczą kierunek rozwoju całej branży beauty w nadchodzących latach. Możemy wyodrębnić pięć takich trendów.
1. Holistic Beauty, czyli całościowe podejście do dbania o siebie oznacza nierozerwalność piękna zewnętrznego i wewnętrznego. Ta zasada głosi, że środki zachowania urody i młodości mogą być czymś więcej niż tylko stosowanym zewnętrznie kremem. Naszemu ciału potrzebne jest też wsparcie od wewnątrz. Dzięki tej koncepcji pojawił się popyt na suplementy diety, które uzupełniają działanie kosmetyków. Mają za zadanie utrzymać równowagę organizmu, wspomagać sen, łagodzić stres i negatywne wpływy środowiska.


2. Maski o przeróżnych właściwościach i kolorach zyskały w 2017 roku taką popularność, że ich sprzedaż skoczyła podwójnie i nic nie wskazuje na to by ten trend miał się zmienić. Nic dziwnego, maska jest prosta i szybka w życiu, a do tego daje natychmiastowe efekty. Poza tym, większość jednorazowych maseczek jest sprzedawana w kompaktowych saszetkach, które świetnie nadają się do torebki. Można ich używać w podróży, a nawet podczas przerwy w biurze. Kosmetolodzy modnych marek, takich jak Goldfaden, w najbliższych latach przewidują prawdziwy rozkwit epoki maseczek będących odpowiedzią na wszystkie możliwe problemy skórne, nie tylko twarzy i szyi, ale też również piersi, rąk, ud i dekoltu.



3. Jeszcze do niedawna opowieści o kosmetykach spersonalizowanych można było usłyszeć wyłącznie od klientek luksusowych salonów kosmetycznych i klinik. Natomiast dzisiaj większość poważnych marek, stosuje personalizację i indywidualizację produktów dla wąskich grup konsumentów. Zasada „jeden uniwersalny środek do wszystkiego i na wszystko” odchodzi do lamusa. I chociaż do kosmetyków opracowywanych zgodnie z DNA konkretnego konsumenta jeszcze daleko, to działają już sklepy, oferujące klientom grawerunek albo nadruk własnego projektu na flakonikach perfum i kosmetyków. Personalizacja to trend zdecydowanie zasługujący na uwagę.

4. Kosmetyki dla aktywnych. Nikogo już nie zdziwią żele pod prysznic oznakowane jako „sport” czy „active” i nie powodują szczególnego zainteresowania kupujących . Jednak, jak pokazuje analiza zapytań w Google, 78% osób nie wie, jakie kosmetyki pielęgnacyjne i kolorowe są odpowiednie do używania na siłowni. Ponieważ zdrowy tryb życia stał się obecnie niezwykle popularny wiele zachodnich marek wykorzystało tę tendencję tworząc nowe rodzaje kosmetyków dla aktywnych. Pólki amerykańskich drogerii zapełniają się przeróżnymi kremami i tonikami na zaczerwienienia i zatkane pory, a także bardziej zaawansowanymi ultra „oddychającymi” szminkami i podkładami. Do Polski ten trend w pełni jeszcze nie dotarł. Dzięki temu to właśnie wy możecie wypromować swój brand, jako ten który zaspokoi potrzeby użytkowników siłowni, studiów jogi i tańca, którzy dbają o formę fizyczną.


5.„Prawdziwe brandy”. Klienci zwracają uwagę na realne rezultaty, nie zaś na agresywny marketing. Po latach bombardowania reklamą uodpornili się na krzykliwy design, natrętną promocję w sieci czy zaangażowanie głośnych celebrytów. Niektóre marki, takie jak Deciem, skutecznie wykorzystały ten trend, widząc w nim stałą tendencję i postawiły na minimalizm. Od aranżacji wnętrz sklepów firmowych przez wygląd etykiet, aż po design butelek i grafikę banerów na stronie internetowej – wszystko kreując w zgodzie z hasłem „nic zbędnego”.


pixelpixelpixelpixelpixel